top of page
קורס9.jpg

BASIC

סילבוס קורס מורים קונטרולוג׳י בייסיק

 

לראשונה ובעקבות הביקוש למורות קונטרולוג׳י בישראל, בית הספר של בועז נחייסי פותח מסלול ייחודי לחסרי נסיון המעוניינים/ות להשתלב בתחום התנועה, להיות מובילים בתחומם ובעלי יכולות מקצועיות גבוהות במיוחד. מסלול קונטרולוג׳י-בייסיק נועד להכשיר מורים ומורות בעלי מוטיבציה לקדם את המודעות בקרב החברה הישראלית ליחסים שבין הגוף לתודעה, הלומדים לחקור על גופם את התשובות המדוייקות עבור לקוחותיהם ושמבינים לעומק מהי חשיבותה של התנועה לגוף האדם.

קונטרולוג׳י-בייסיק מתמקד בשפה חדשה, עשירה ובמשמעות ההנגשה לכלל בני האדם הבאים תחת קורת הגג של מורי טכניקת הקונטרולוג׳י ובית הספר של בועז נחייסי בכלל.

 

את הקורס קונטרולוג׳י-בייסיק תנחה שירי שילון, מורה בכירה בבית הספר של בועז נחייסי- ממובילי תחום הפילאטיס בישראל ובעולם. שירי לומדת ומלמדת תנועה מזה 25 שנים, פילאטיס, פלייסטיק, ריקודי בטן וצ׳י קונג. שירי, חוקרת תנועה אף היא, פיתחה בשנים האחרונות את טכניקת הדאודאנס המתמקדת באיזון אנרגייה דרך דפוסי נשימה ותנועה במרחב ומצטיינת בהבראת מערכת הפוריות בקרב נשים. מאז הכשרתה בבית הספר של בועז נחייסי ועד היום, שירי מלווה את בועז בכל תוכניות ההכשרה וההשתלמויות ונמצאת תחת חסותו וחניכתו הישירה של בועז.

שירי תנחה את קורס הכשרת המורים לקונטרולוג׳י-בייסיק המבוסס על הגישה והשיטה של בועז וצמח מיוזמתה להנחיל את הידע העשיר והעדכני ביותר על תנועה, על גוף ועל תודעה. בכתביו של ג׳וזף מצאה תשובות רבות שליוו את התפתחותה והבינה שיש להכשיר מורים ומורות המבינים את המשמעות של sound mind and body והמעוניינים להכניס אותו לחייהם ודרך כך ללמד אחרים, במסגרות שונות- פרטי וקבוצתי.

הקורס נפתח מתוך צורך להכשיר מורות שיודעות לתת אבחון מדויק, להגיש טיפים אינדיבידואליים ובהתאמה לשלבי תהליך ההתפתחות של כל לקוח, מורות ומורים, שיכירו את המסורת המקורית של טכניקת הקונטרולוגי הנקראת היום פילאטיס, ידעו להבדיל בין ה׳מודרנית׳ למסורתית וישאפו לתת לתלמידיהן את התמונה המלאה והרחבה (אותה חזה ג׳וזף פילאטיס) תוך העמקת הטקסטים המאפיינים אותה.

הקורס מתמקד  באנטומיה יישומית, במגע מכוון, בהגשה חכמה ויצירתית ובהובלה לתרגילים המלאים והנגשתם לכל אדם, בכל גיל ובכל מצב (לימוד הטכניקה משלב אביזרים כמו כדור גליל גומיה קיר ועוד).


 

למי הקורס מתאים?

הקורס מיועד לכל מי ששואף\ת להיות מורה, לנהל קהילה בתנועה, לפתוח בפני תלמידיהם דרך חדשה ותפיסה חכמה של תנועה, בעלי רקע ונסיון בתנועה, מתחום הפילאטיס על גווניו (ותחומים אחרים כמו יוגה, עיצוב, כח, גמישות וכו׳), של חצי שנה לפחות. כמו כן, הקורס מתאים גם למי שנמצא\ת בתחום טיפולי וספורטיבי המעוניינים לרכוש ידע מקצועי מעודכן. אם אתם רואים את עצמכם עומדים מול קהל, מבינים את המשמעות והאחריות של תפקיד זה, הצטרפו אלינו לקהילת הקונטרולוג׳י המתרחבת בארץ ובעולם.

 

מבנה הקורס:

הקורס מבוסס על מפגשים חד שבועיים שיערכו ב______, בימי_______ משעה ______ עד ______ ויתפרשו במבנה הבא:

 

  • אנטומיה  - 3 מפגשים עם מרב סלונימסקי, פיזיותרפיסטית מנוסה, מורה לפילאטיס ופלייסטיק, בוגרת בית הספר של בועז נחייסי-- ומורה בכירה (סה"כ 16 שעות).

  • 15  מפגשים פרונטאליים, תאורטיים ומעשיים בני 5 שעות, בהנחיית שירי שילון, הכוללים את לימוד טכניקת הקונטרולוג׳י לעומקה, עקרונותיה ודרכי ההוראה המדויקות ביותר כדי להוביל את התלמידים להצלחה (מתוכם מפגש אחד מיועד לעזרה ראשונה)

  • קורס עזרה ראשונה (כחלק ממשימות ההכשרה למורה קונטרולוג׳י-בייסיק וללא עלות נוספת)

  • סדנת תנועה בהריון (מרצה אורחת)

  • במסגרת הקורס ותהליך הלמידה יינתנו משימות בית עצמאיות, עבודות סמינריוניות ותשאולים.

  • לבסוף, ביצוע שעות צפייה, תרגול אישי וסטאג׳ לאורך מפגשי הקורס ועד לתום התקופה המסתיימת במבחן סופי בנוכחות מורים אחרים.

 

רק לאחר מילוי כל משימות הקורס, הצלחה בהערכת אמצע קורס, סיום הבחינות בציון כולל מעל 85 ולשביעות רצונם של בועז נחייסי ושירי שילון, תינתן תעודה מטעם בית הספר של בועז נחייסי שתאפשר לבוגרים\ות ללמד את הטכניקה בנאמנות לעקרונותיה, במקצועיות גבוהה ובדיוק רב (כמו כן, הכרה בענף הביטוח ללמד פילאטיס ורכישת פוליסה ׳אחריות מקצועית׳).

הקורס כולל גם את ספרו של ג׳וזף פילאטיס בתרגום לעברית, חוברת מגע מאוירת שהנה ייחודית ובלעדית לטכניקת הקונטרולוג׳י של בועז נחייסי, ספר ׳האנטומיה של התנועה׳ מאת ב.ק.ג׳רמיין וחוברת קורס עשירה בידע המלווה את המורים גם לאחר סיום הכשרתם.

תקציב:

עלות הקורס היא 6500 ש״ח והיא כוללת את כל ההכשרות החיצוניות והספרות המקצועית הנלווים וללא עלות נוספת! מחיר מיוחד להרשמה מוקדמת: 6000 ש״ח!. כדי להבטיח את מקומכם עליכם לעבור מפגש הכרות תרגולי עם שירי שילון, להשתתף במפגש מבוא ולמלא טופס הרשמה, להגיש אישור רפואי עדכני ותשלום דמי הרשמה בסך 1000 ש״ח (שינוכו מסך תקציב הקורס).


 

תלמידה כותבת על שירי:

 

"כמעט התייאשתי מהניסיונות שלי למצוא מורה מעולה לפילאטיס באזור שלי ואז למזלי הגדול הגעתי לשירי. מהרגע הראשון הרגשתי את אינטליגנציית הגוף העמוקה שלה, התחברתי והתמסרתי כולי ללמידה של הגוף.

מעבר לכך שהתרגול עם שירי מאתגר ומפתח את השרירים ומנגנוני הגוף, ההתפתחות המחשבתית והבנת הקשר בין הגוף לראש וללב  עברה אצלי שלב.

שירי מסבירה בצורה הכי נגישה ומובנת דברים מורכבים על המכונה שלנו- הגוף.

מאז עברו מספר שנים ועדיין ממשיכה ואמשיך לבוא לשיעורים שלה. בזכות שירי למדתי לשלוט ולשחרר, נזכרתי באזורים רדומים בגופי ששכחתי מקיומם עד שהזכירה לי, התחברתי לעצמי ולנשיות שבי והתאהבתי בגוף ובמה שהוא יכול לעשות. ממליצה לכולם להכיר ולעבור איתה מסע של לימוד הגוף."

-חן רוט

 

 

לפרטים נוספים שילחו מייל לשירי שילון: sshilon@gmail.com

או התקשרו 0525503532

 

לצפייה בקהילת הקונטרולוג׳י וקבלת מידע נוסף ניתן להכנס לדף הפייסבוק שלנו:

https://www.facebook.com/contrology34/?ref=bookmarks

 

 

 

בהצלחה ותודה!

bottom of page